Sağlık Alanında Çalışacak Aday Memurlara Internet Destekli Uzaktan Eğitim

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi, Sağlık Alanında Çalışacak Aday Memurlara Internet Destekli Uzaktan Eğitim Verecek

Çankırı Karatekin Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi (YABÖM), Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü ile Sağlık alanındaki aday memurların internet destekli uzaktan eğitimleri konusunda işbirliği anlaşması imzaladı.
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 55. maddesi ve Sağlık Bakanlığı Aday Memurların Yetiştirilmelerine ilişkin yönetmelik gereği, Aday Memurların Eğitiminin "Uzaktan Eğitim" sistemi ile yapılabilmesi için Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çankırı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi (YABÖM) arasında 19.06.2015 tarihinde imzalanan hizmet alımına ilişkin sözleşme doğrultusunda, Aday Memur Eğitimleri "Uzaktan Eğitim Sistemi" ile 25.06.2015 – 03.08.2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
Bu kapsamda Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Muhammed Safa ACEHAN ’ın başkanlığında 24.06.2015 tarihinde 14.00-15.00 saatleri arasında Müdürlüğümüz Araştırma, Bilgi Sistemleri, Sağlığın Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şube Müdürü İsmail GÖKÇE ve Karatekin Üniversitesi Rektörlüğü Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (YABÖM) Uzmanlarından Fevzi DAŞ tarafından Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı İl Devlet Hastanesi eğitim salonunda (ek bina) uzaktan eğitim alacak aday memurlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
Toplantıda Uzman Fevzi Daş aday memurlara internet destekli uzaktan eğitim sisteminin genel yapısı ve kullanımı ile ilgili gerekli bilgileri aktarmıştır.
İlimiz için örnek bir uygulama olan bu çalışma talep halinde diğer kamu ve kuruluşlarına da transfer edilebilecektir. YABÖM ile ilgili ayrıntılı bilgilerhttp://yabom.karatekin.edu.tr/internet sitesinde mevcuttur.

Yayınlanma Tarihi: 26 Eylül 2018 Çarşamba